خدمات ما

اجرای سقف ویلا در تهران

سقف شیروانی در تهران

سقف شیروانی یکی از المان‌های معماری در فرهنگ ساخت و ساز مناطق شرجی کشور است. بدون شک در سفر به منطق شمالی کشور این سبک طراحی را دیده‌اید و یا در فیلم های آمریکایی و اروپایی، شیفته این مدل خانه‌ها شده‌اید. برای آشنایی بیشتر با این سبک طراحی و اجرای سقف شیروانی در تهران توسط کادر مجرب شرکت ویلا شمال با ما در ادامه متن همراه باشید.

اجرای سقف ویلا در تهران
طراحی سقف‌هایی به سبک شیروانی و تاثیر فاکتورهایی چون موقعیت جغرافیایی و اقلیمی و بارندگی‌های منطقه در انتخاب آن

طراحی سقف‌هایی به سبک شیروانی

سقف شیروانی با مصالح متنوع برای منازلی که بین ۲ تا ۴ طبقه دارند قابل اجرا است، اما باید در این میان به تفاوتی کوچک توجه کرد. این تفاوت براساس سطح شیب بام خانه مشخص می‌شود. عوامل و فاکتورهایی همچون موقعیت جغرافیایی و اقلیمی، بارندگی‌های منطقه، مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و بارندگی‌ها و مصالح مورد استفاده برای ساخت و ساز، همگی از عوامل مؤثر در تعیین درجه شیب سقف است.

در نتیجه پیش از سفارش و طراحی حتماً با متخصصین امر درباره منطقه‌ای که می‌خواهید ساخت و ساز انجام دهید مشورت کنید تا بهترین مصالح و شیب سقف شیروانی را بر مبنای ویژگی‌های محیطی انتخاب کنید.

چه مصالحی در سقف شیروانی استفاده می‌شود؟

امروزه در معماری و ساخت و ساز انواع مصالح سفالی، پی وی سی، گالوانیزه، تایل تکی پرچین و ورق طرح سفال فلزی جهت طراحی و اجرای سقف‌های شیروانی استفاده می‌شود. همواره این موضوع را یاد داشته باشید که در انتخاب مصالح ساختمانی مهمترین نکته ویژگی‌های محیطی و اقلیمی است، زیرا بنای مورد نظر باید زیبایی لازم را داشته باشد، اما در عین حال کیفیت متریال نیز مد نظر است.

سقف‌های شیروانی با توجه به نمایی که دارند، موجب زیبایی و چشم انداز خاص بنا می‌شوند. پس حتماً در انتخاب مصالح موجود متناسب با سبک معماری مد نظر، توجه لازم را داشته باشید.

اجرای سقف ویلا در تهران
مزایای استفاده از طرح سقف‌های شیروانی

مزایای استفاده از طرح سقف‌های شیروانی

سقف‌های شیبدار شیروانی به صورتی طراحی می‌شوند که چشم انداز بسیار زیبایی را برای مالک و محیط اطراف ایجاد کنند. اما علاوه بر زیبایی ظاهری، دیگر مزایای این سبک طراحی چیست؟

در کنار زیبایی یکی از اصلی‌ترین مزایای طراحی سقف‌های شیروانی، ماندگاری آن است. این سبک طراحی در شرایط متنوع جغرافیایی مقاومت بالایی دارد و البته در برابر نفوذ آب بسیار قوی و محکم است.

در فصل زمستان و در برابر بارش سنگین برف همچون دیگر سقف‌ها نیازی به برف روبی ندارد. همچنین در برابر حوادثی چون آتش سوزی و یا زلزله مقاوم است. در نتیجه می‌توان گفت در صورتی که محاسبات دقیق برای شیب سقف انجام شود، طول عمر این سقف بسیار بالا می باشد.

سبک سقف‌های شیروانی را می‌توان بسیار مقاوم و مستحکم دانست. با توضیحی تخصصی‌تر باید خاطر نشان کرد که سقف‌های شیروانی بر روی خرپا بنا می‌شود. خرپاها بر دو نوع چوبی و فلزی ساخته می‌شوند، در نتیجه باید حتماً به انتخاب نوع دقیق خرپا نیز توجه داشت که همه این موارد بعد از مشورت با شرکت ویلا شمال و متخصصین و مهندسین برای شما روشن خواهد شد.

سقف شیروانی استاندارد باید بتواند با بیشترین میزان بارش و وزش باد سنجیده شود و مورد آزمون قرار گیرد. رعایت نکردن استانداردها در مصالح مورد استفاده و یا در هنگام اجرا، هزینه‌های سنگین مرمت و بازسازی در پی خواهد داشت.

اجرای سقف ویلا در تهران
دانستی های ضروری پیش از سفارش سقف شیروانی و اهمیت تناسب مصالح و محیط جغرافیایی

دانستی های ضروری پیش از سفارش سقف شیروانی

اما پیش از سفارش سقف شیروانی بهتر است به نکاتی درباره این سبک توجه کنید. ما پیش از این از لزوم مصالح مورد استفاده گفتیم و به اهمیت تناسب مصالح و محیط جغرافیایی تاکید داشتیم تا از هر گونه هزینه اضافی اجتناب کنیم و در واقع به یکی از مهمترین اصول در انتخاب سقف شیروانی پرداختیم.

چرا باید شرکت ویلا شمال را انتخاب کنید؟

از آنجایی که این سقف و نما بیشتر مناسب مناطق جغرافیایی نیمه سرد، نیمه کوهستانی و پر بارش است، باید حتماً سقف شیروانی مقاومت لازم را در برابر بارش و نفوذ آب داشته باشد. در مناطق پر بارش و کوهستانی، سقف‌های شیروانی با مصالح ورق‌های گالوانیزه می‌توانند یکی از مهمترین انتخاب‌ها برای مقاومت در برابر بارش شدید باشند.

این سقف دیگر نیازی به برف روبی ندارد و در برابر نفوذ آب مستحم است. علاوه بر تمام این مزایا می‌توان از نمای زیبا، شکیل و البته کلاسیک سقف شیروانی لذت برد و نمایی ویژه به محل زندگی بخشید.

در نهایت باید گفت پیش از انتخاب سبک و طراح سقف شیروانی، حتماً باید به موارد ذکر شده توجه کرد و از دانش متخصصین و معماران استفاده کرد. بعد از مشورت می‌توانید پروژه خود را سفارش داده و از نمای کلاسیک سقف شیروانی برای محل زندگی لذت ببرید.

اجرای سقف ویلا در تهران
انواع سقف شیروانی از نظر نوع پوشش سقف شیروانی و مصالح قابل استفاده

انواع سقف های شیروانی

انواع سقف شیروانی از نظر نوع پوشش سقف شیروانی و مصالح  قابل استفاده به شرح زیر است:

۱- ورق طرح سفال:

ورق طرح سفال از جمله مصالحی هست که در زمان ورود به صنعت ساختمان با استقبال ویژه‌ای روبرو شد. این ورق بسیار زیبا بوده و دارای تنوع رنگ نیز می‌باشد. این نوع ورق بخاطر زیبایی و استحکام در آلاچیق‌ها، پوشش سقف‌های شیروانی و سقف‌های شیبدار ویلاها و سردرب های ساختمان بکار گرفته می‌شود.

۲- آندوویلا:

ورق آندوویلا ضد آب گیری بوده و با محیط زیست سازگار هستند. اگر به فکر بازسازی یا ساخت پوشش سقف شیبدار خود هستید آندوویلا می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد، چرا که تمامی استانداردهای روز در این ورق رعایت شده است.

۳- آندولین:

ورق آندولین دارای عایق بسیار خوبی در برابر نفوذ آب است و بدلیل انعطافی که دارد ترک بر نمی‌دارد، زنگ نمی زند و پوسیده هم نمی‌شود و نیز در انواع شرایط آب و هوایی برای ساختمان‌های مسکونی و تجاری قابل استفاده است.

۴- دکرا:

دکرا یک نوع ورق پوشش سقفی است که از فولاد گالوانیزه ساخته شده و وزن بسیار پایین و استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل مورد توجه پیمانکاران بسیاری از کشورها مخصوصاً ایران واقع شده است.

۵- شینگل:

مواد اولیه پوشش سقف شینگل قیر پلیمری است و سطح بالایی از آن را گرانول معدنی تشکیل می دهد. اندازه متوسط برای عرض این ورق ۳۵ سانتی متر و برای طول ۱ متر است که با یک شبکه شیشه‌ای مات به هم متصل شده اند. این ورق ها داری طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی می باشند.

۶- ورق رنگی:

ورق رنگی به همان ورق‌های فلزی گالوانیزه گفته می‌شود که به وسیله تکنیک‌ها و دستگاه‌های خاصی در صنعت رنگ می‌شوند. ضخامت رنگ اضافه شده به ورق رنگی ۵۰ میکرون می‌باشد.

اجرای سقف ویلا در تهران
اجرای سقف شیروانی در تهران

اجرای سقف شیروانی در تهران

بسیار می‌شنویم که بعد از دو سال اجرای سقف شیروانی توسط دیگر پیمانکاران، آب به داخل ساختمان راه پیدا کرده و سقف چکه می‌کند. زمانی که به بررسی علت آن پرداختیم متوجه شدیم که پیمانکاران از همان ابتدای اجرای سقف شیروانی، سقف را آب بندی نمی‌کنند. به طور کلی یکی از عوامل زیر سبب بروز این اتفاق می‌شود:

۱- همپوشانی نامناسب

۲- بسته شدن پیچ‌ها در جاهای اشتباه

جهت اجرای ورق شیروانی به صورت استاندارد، اورلب فرم ورق می‌بایستی حفظ شود. به عنوان مثال، در نصب ورق ذوزنقه در حالت استاندارد حداقل ۲۰ درصد هم پوشانی ورق کافی است و یا برای سقف‌های دیگر، اندازه‌ها می‌بایست استاندارد باشد. برای تمام فرم‌های ورق شیروانی حتماً باید همپوشانی ورق را رعایت کرد.

در مورد بستن پیچ‌ها در شیروانی یک نکته وجود دارد که رعایت نشدن آن در اجرا ضررهای بسیاری را به سقف وارد خواهد کرد. اگر به ورق‌های شیروانی دقت کنید، متوجه می‌شوید که همه ورق‌ها مسیرهایی برای جریان حرکت آب دارند. همیشه می‌بایستی برای اجرای سقف شیروانی روی قله ورق پیچ را ببندیم و دقت کنیم که پیچ در مسیر حرکت جریان آب نباشد.

سقف شیروانی ویلایی

سقف شیروانی ویلا از مهمترین بخش‌ها در زیبایی هر ویلا می‌باشد که با توضیحات و بررسی‌هایی که در انواع سقف شیروانی در قسمت بالا داده ایم، می‌توانید نوع پوشش سقف خود را برای ویلا انتخاب کنید. اما می‌بایست ورق پوششی انتخابی به قدری زیبا باشد که از زیبایی ویلا کاسته نشده و هزینه‌های انجام شده را هدر ندهد. برای انتخاب تایل انتخاب رنگی متناسب باید حتماً به آب و هوای محل اجرای سازه جهت سازگاری با ورق و نیز تم ویلا  دقت شود تا در نهایت سقف شیروانی ویلای شما سقفی زیبا و مناسب ساخته شود.

اجرای سقف ویلا در تهران
سفارش سقف شیروانی با ورق و سبک دلخواه

قیمت روز سفارش سقف شیروانی

قیمت سقف شیروانی با توجه به نوسانات بازار در حال تغییر است. جهت اطلاع از قیمت روز سقف شیروانی با مصالح دلخواه می‌بایست یک سری اندازه‌ها و ابعاد و همچنین حجم ورق مصرفی را محاسبه کنیم. چنانچه برای محاسبه دچار مشکل شدید و یا جهت سفارش کار، با شماره‌های موجود در سایت شرکت ویلا شمال تماس بگیرید. کارشناسان شرکت ویلا شمال قیمت روز سقف را به شما اعلام خواهند کرد.

برای سفارش سقف شیروانی با ورق و سبک دلخواه با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

۰۲۱ ۸۸۹۶۴۰۶۵ شماره دفتر

۰۹۱۲۳۴۰۹۲۶۱ شماره همراه

آدرس برشکاری و خمکاری تهران بازار آهن مکان خیابان ۶ مرکزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *