خدمات ما

آلاچیق فلزی رقیب جدید آلاچیق چوبی؟

نگاهی اجمالی به انواع آلاچیق فلزی و مزایای آن

زمانی که صحبت از آلاچیق می‌کنیم، همه حواس‌ها به سمت آلاچیق‌های چوبی زیبا با نیمکت‌های چوبی و گلدان‌های اطرافش می‌رود. البته که آلاچیق‌های چوبی زیبایی منحصر به فردی داشته و با طبیعت کاملاً همگون و هماهنگ هستند، اما به این معنا نیست که متریال های دیگر را کنار گذاشته و از طرح‌ها و مدل‌های جدید استقبال نکنیم.

آلاچیق فلزی از همین دسته است که اگر به جای درست و به صورت اصولی اجرا شود، حتی می‌تواند از نمونه‌های چوبی کاربردی‌تر و زیباتر هم باشد. این امر مستلزم این است که شناخت بیش‌تری از این مدل آلاچیق‌ها پیدا کرده و اطلاعات کافی در مورد آنها داشته باشیم.

آلاچیق فلزی رقیب جدید آلاچیق چوبی؟
مزایای آلاچیق فلزی نسبت به نمونه های چوبی

مزایای آلاچیق فلزی نسبت به نمونه های چوبی

آلاچیق‌های فلزی و آلومینیومی می‌توانند نسبت به نمونه‌های چوبی مزایای بهتری داشته باشند که موجب برتری آنها خواهد شد. یکی از مهمترین این مزایا، وزن کم‌تر و انعطاف پذیری آن است. اگر به تصاویر دقت نمایید می‌توانید نمونه‌های پرکار با جزئیات دقیق را در میان این آلاچیق‌ها بیابید و اگر به سراغ نمونه‌های پیش ساخته فلزی بروید، می‌توانید نصب سریع و آسان آنها را از نزدیک مشاهده کنید.

از مزایای دیگر آلاچیق‌های فلزی می‌توان به این مورد اشاره کرد که در هر آب و هوایی قابل استفاده بوده و می‌توانند با طرح‌ها و مدل‌های متنوع از سنتی تا مدرن شکل بگیرند. این سازه‌ها که به صورت مکانیکی نیز طراحی می‌شوند، می‌توانند محدوده بسیار وسیعی را پوشش بدهند.

البته با توجه به مدل و طرح آلاچیق، میزان فلز به کار رفته در آن و در نتیجه وزن و قیمت آلاچیق متفاوت خواهد بود. هر چه میزان فلز بیشتر باشد قیمت نیز بیشتر خواهد بود. اما به طور کلی هزینه تیرهای فلزی برای قرار دادن سقف از ۷۰۰ هزار تا یک ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

آلاچیق فلزی رقیب جدید آلاچیق چوبی؟
مدل‌های آلاچیق فلزی می‌تواند شامل شکل‌های هندسی مانند چهار گوش، پنج گوش و دایره باشد

انواع آلاچیق فلزی

مدل‌های آلاچیق فلزی می‌تواند شامل شکل‌های هندسی مانند چهار گوش، پنج گوش و دایره باشند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این سازه‌ها در این است که می‌توانید سقف‌های گوناگونی را با آن اجرا نمایید. از سقف‌های شیشه‌ای و متحرک گرفته تا طرح‌های پارچه‌های و حتی چوبی، اگر به تصاویر این مدل ها در گالری ما نگاهی بیاندازید متوجه تفاوت زیاد سازه‌های این آلاچیق‌ها می‌شوید. برخی دارای ستون‌ها ضخیم و بزرگ هستند و برخی دیگر با ظرافت هر چه تمام‌تر تزییات پر کاری را به نمایش می‌گذارند.

اگر متریال انتخابی شما آلومینیوم باشد، باید به این نکته توجه داشته باشید که این ماده در عین مقاوم و بادوام بودن، وزن بسیار پایینی دارد و این مشخصه برتری ویژه‌ای را به آن داده است.

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست ندارید سازه فلزی در بین درختان و گیاهان محوطه‌تان دیده بشود، به راحتی می‌توانید آن را پنهان نمایید. این کار می‌تواند با دو روش صورت پذیرد:

یکی با نصب نمای چوبی بر روی آلاچیق فلزی و دیگری با استفاده از پرده‌های پارچه‌ای که در اطراف آن آویزان می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *